Åstorps kommun
Åstorp - Söderåsstaden
där människor och företag möts och växer

Mästare i tävlingarna

Robinson
VT -03                                  
Grupp 1: Gzim Shala               
Grupp 2: Nina Sandberg         
Grupp 3: Deborah Lazic                            

HT -03
Bollarna: Lina Hammarqvist
Plintarna: Fredrika Pettersson
Mattorna: Camilla Truong

VT -04                                                                
Bollarna: Mick Jensen                               
Plintarna: Joakim Aalto                             
Mattorna: Eddie Phung                             

HT -04
Åk 3: Emelie Sandberg
Åk 4: Erik Söderlund
Åk 5: Fredrika Pettersson
 
VT -05                                                    
Åk 3: Denis Krueziu                                   
Åk 4: Ivan Sogorovic                                
Åk 5: Joakim Aalto                                     

HT -05 
Åk 3: Sebastian Emmoth
Åk 4: Robert Pettersson
Åk 5: Matteo Kevric

VT -06
Åk 3: Ebba Lundberg
Åk 4: Katarina Luu
Åk 5: Michelle Tran Luu

HT -06
Åk 3: Anton Juric
Åk 4: Chang Sukkamol
Åk 5: Emil Söder-Ringdahl

VT -07
Åk 3: Jonny Löhr
Mixat åk 4-5: Anchalee Srimueang
Mixat åk 4-5: André Svensson

HT -07
Åk 3: Naomi Grygorowicz
Åk 4: Sabina Eriksson
Åk 5: Anchalee Srimueang

VT -08
Åk 3: Natalie Luu
Åk 4: Anton Juric
Åk 5: Chang Sukkamol

HT -08
Åk 3: Reem Chahrour
Åk 4/5: Anton Juric
Åk 4/5: Rasmus Öhrn

VT -09
Åk 3: Emely Adamsen
Åk 4/5: Alexander Staffas
Åk 4/5: Zack Andreasson

HT -09
Åk 5: Alexander Staffas
Åk 3/4: Philip Hall            
Åk 3/4: Emely Adamsen

VT -10
Åk 5: Alexander Staffas
Åk 3/4: Philip Hall            
Åk 3/4: Reem Chahrour

HT -10
Åk 5: Philip Hall
Åk 3/4: Tilda Kroon            
Åk 3/4: Mickie Jensen

VT -11
Åk 5: Balder Kofoed Christiansen
Åk 3/4: Elias Adamsen            
Åk 3/4: Robin Tekautz Ljungberg

Superstar
VT -03                                    
Grupp 1: Filip Larsson                               
Grupp 2: Johanna Larsson                          
Grupp 3: Mick Jensen                                 

HT -03 
Bollarna: Emelie Vigelid
Plintarna: Fredrika Pettersson
Mattorna: Tobias Svensson

VT -04                                                     
Bollarna: Emelie Vigelid                             
Plintarna: Joakim Aalto                              
Mattorna: Tobias Svensson                         

HT -04 
Åk 3: Amer Lukac
Åk 4: Tobias Svensson
Åk 5: Joakim Aalto

VT -05                                                     
Åk 3: Daniel Persson                                  
Åk 4: Eddie Phung                                      
Åk 5: Fredrika Pettersson                             

HT -05 
Åk 3: André Svensson
Åk 4: Kevin Peters
Åk 5:Tobias Svensson

VT -06
Åk 3: Sebastian Emmoth
Åk 4: Armando Edling
Åk 5: Tobias Svensson

HT- 06  
Åk 3: Henrik Lam
Åk 4: Philip Johansson Eklund
Åk 5: Katarina Luu

VT -07
Åk 3: Jonny Löhr
Åk 4: Mikael Leskinen
Åk 5: Daniel Persson

HT- 07  
Åk 3: Naomi Grygorowizc
Åk 4: Christoffer Winberg
Åk 5: André Svensson

HT- 08  
Åk 3: Balder Kofod Kristiansen
Åk 4-5: Alexander Mijucic
Åk 4-5: Rasmus Öhrn

VT- 09  
Åk 3: Balder Kofod Kristiansen
Åk 4-5: Ronja Rudolf, Alexander Staffas
Åk 4-5: Michelle Hall

HT- 09  
Åk 3-4 /1: Balder Kofod Kristiansen
Åk 3-4 /2: Sebastian Persson
Åk 5: André Krätzer
 
Fångarna i hisschacktet
VT -03                                                     
Bollarna: Amanda Hansen, Mick Jensen, Milorad Tomic, Sofi Stensson Patricia Kevric
Plintarna: Wictor Pedersen, Ann Persson, Joakim Aalto, Fredrika Pettersson, Anton Svensson, Becky Lac
Mattorna: Erica Hansen, Tobias Svensson, Camilla Truong
 
VT -04
Bollarna: Matilda Karlsson, Mattias Andersson, Deborah Lazic, Emelie Vigelid, Anis Rastoder
Plintarna: Joakim Aalto, Jesper Hellgren, Fredrika Pettersson, Cindy Luu, Daniella Nika, Xhejlan Fazli
Mattorna: Erica Hansen, Mattias Stensson, Tobias Svensson, Camilla Truong, Nicole Al Sharif
 
HT -04
Åk 3: Emelie Sandberg, Armando Edling, Daniel Persson, Maria Löhr, Fredrik Persson
Åk 4: Ivan Sogorovic, John Rehn, Erica Hansen, Michelle Tran Luu, Mattias Stensson
Åk 5: Hannah Puschke, Nina Sandberg, Joakim Aalto, Emma Persson, Jesper Hellgren, Becky Lac
 
VT -05
Åk 3: Robert Pettersson, Michelle Lexros Andersen, Daniel Persson
Åk 4: Erica Hansen, Ivan Sogorovic, Yossef Kandi, Eddie Phung, Linnéa Wolter
Åk 5: Wictor Pedersen, Fredrika Pettersson, Dennis Mijucic, Hannah Puschke, Ann Persson, Sabina Azijeva

HT -05
Åk 3: Elin Hansen, Mikael Leskinen, Linus Hellgren, Sabina Mikkelsen, Maria Schmidtke, Johnny Truong, Nicole Luu
Åk 4:  Amer Lukac, Katarina Luu, Armando Edling, Kevin Peters, Maria Löhr, Anchalee Srimueang
Åk 5: Erica Hansen, John Rehn, Tobias Svensson, Eddie Phung, Armelina Rexha 
 
VT -06
Åk 3: Nicole Tran Luu, Mikael Leskinen, Ellen Lundberg, Sophia Kurpas, André Svensson, Johnny Truong, Eric Persson
Åk 4: Robert Pettersson, Michelle Lexros Andersen, Armando Edling, Maria Löhr, Tobias Krätzer, Rand Miad Butros
Åk 5: Tobias Svensson, Amerisa Lukac, Camilla Truong, Ivan Sogorovic

HT -06
Åk 3: Emmelie Olsson, Hassan Chahrour, Anton Juric, Sabina Eriksson, Cajsa Söder Ringdahl
Åk 4: Chang Sukkamol, Anton Svensson, Sabina Mikkelsen, Sebastian Emmot, Björn Rehn, Ebba Lundberg
Åk 5: Amer Lukac, Linnéa Wolter, Emil Söder Ringdahl, Anchalee Srimueang, Tobias Krätzer

VT -07
Åk 3: Linnea Olsson, Christoffer Winberg, Connie Luu, Jonny Löhr, Alexander Mijucic
Åk 4: André Svensson, Anton Svensson, Elin Hansen, Ebba Lundberg, Linus Hellgren
Åk 5: Robert Petersson, Michelle Lexros Andersen, Emil Söder Ringdahl, Fredrik Persson, Armando Edling

HT -07
Åk 3: Agnesa Hasani, Zack Andreasson, Linnéa Vigelid, Andreas Kronqvist, Natalie Luu
Åk 4: Cajsa Söder Ringdahl, Connie Luu, Hassan Chahrour, Razmuz Andreasson, Jonny Löhr, Dennis Olofsson, Naima Krueziu
Åk 5: Maria Bang, Paulina Pfeiffer, Sebastian Emmot, Ellen Lundberg.

VT -08
Åk 3: Naomi Grygorowizc, Zack Andreasson, Linnéa Vigelid, Denize Lexros-Andersen, Natalie Luu
Åk 4: Emma Jonsäter, Anton Juric, Hassan Chahrour, Melissa Hjort, Dennis Olofsson
Åk 5: Anton Svensson, Elin Hansen, André Svensson, Anchalee Srimueang.

VT -09
Åk 3: Emely Adamsen, Jamie Fast, Philip Hall, Alicia Börjestål-Weberg, Elias Abu Hareb, Abdullah Al Hameedi
Åk 4/5 1: Hassan Chahrour, David Almqvist, Andreas Cronqvist, Erika Krätzer, Henrik Lam, Ronja Rudolf
Åk 4/5 2 : Cajsa Söder, Melissa Hjort, Sabina Eriksson, Agnesa Hasani, Linnea Vigilid, Christoffer Winberg, Zack Andreasson

HT -09
Åk 3/4 1: Elias Abo-Hareb, Elias Adamsen, Mathias Karlsson, Philip Hall, Loella Hansson, Daniella Mitrevska, Renata Muratovic
Åk 3/4 2: Emely Adamsen, Sandy Truong, Elin Henrysson Nielsen, Pontus Kvist, Balder Kofod Christiansen, Lucas Nilsson
Åk 5: Semran Ferati, Natalie Luu, Zack Andreasson, Alexander Staffas, Naomi Grygorowicz

VT -10
Åk 3/4 1: Yasmine Abo-Hareb, Isabella Almqvist, Benjamin Bergman, Sebastian Persson, Tim Gustavsson, Tom Öhrn
Åk 3/4 2: Renata Muratovic, Matin Khagabari, Herman Isaksson, Alexander Olofsson, Tilda Kroon, Nicole Persson, Gabriel Cronqvist.
Åk 5: Mercedez Nilsson, Agnesa Hasani, Alexander Staffas, André Krätzer

HT -10
Åk 3/4 1: Sebastian Sandberg Thelin, Sebastian Persson, Tina Mo, Elias Adamsen, Livi Jahrl, Herman Isaksson.
Åk 3/4 2: Lucas Nilsson, Johan Jönsson, Lena Lang, Dick Lam, Sandy Troung, Rasmus Hjort, Nicole Persson.
Åk 5: Jamie Fast, Emely Adamsen, Said Souss, Elias Abo-Hareb, Kosove Hasani

VT -11
Åk 3/4 1: Tim Gustavsson, Tilda Kroon, Victor Jonsäter, Rasmus Hjort, Elsa Johansson, Felicia Jakobsson.
Åk 3/4 2: Philip Tekautz Ljungberg, Robin Tekautz Ljungberg, Dan Jakobsen, Livi Jahrl, Ola Svensson, Stanija Kasomi, Nicole Persson.
Åk 5: Said Souss, Kosove Hasani, Reem Chahrour, Loella Hansson,Abdullah Al Hameed, Balder Kofoed Christansen

Vinter OS
HT -04                                                                       
Åk 3: Fredrik Persson                                                  
Åk 4: Ivan Sogorovic                                                    
Åk 5: Joakim Aalto, Fredrika Pettersson                          

HT -05
Åk 3: Philip Johansson Eklund
Åk 4: Fredrik Persson
Åk 5: Tobias Svensson

HT -06
Åk 3: Hassan Chahrour
Åk 4: Philip Johansson Eklund
Åk 5: Matteo Kevric

HT -07
Åk 3: Denize Lexros Andersen
Åk 4: Anton Juric
Åk 5: Mikael Leskinen

HT -08
Åk 3: Jamie Fast
Åk 4-5: Ronja Rudolf, Dennis Olofsson
Åk 4-5: Rasmus Öhrn

HT -09
Åk 3-4: Jamie Fast, Tilda Kroon
Åk 3-4: Jasmine Abo-Hareb, Sebastian Persson
Åk 5: David Almqvist

HT -10
Åk 3-4: Philip Tekautz Ljungberg
Åk 3-4: Mickie Jensen, Ismail Demirovic
Åk 5: Jamie Fast, Balder Kofod Christiansen

Guldägget
VT-04
Åk 3: Simon Rauschning, Camilla Truong, Erik Söderlund, Amerisa Lukac, Linnéa Wolter
Åk 4: Fredrika Pettersson, Wictor Pedersen, Cindy Luu, Alexandra Ringdahl Söder
Åk 5: Stefan Stanisic, Lina Hammarqvist, Ted Sandberg, Patricia Kevric
 
VT-05
Åk 3: Amer Lukac, Emelie Sandberg, Maria Löhr, Fredrik Persson
Åk 4: Tobias Svensson, Gjili Fazli, Yossef Kandi, Amerisa Lukac, Nicole Al Sharif
Åk 5: Xhejlan Fazli, Anton Svensson, Anis Rastoder, Jesper Hellgren, Almir Krueziu
 
VT -06
Åk 3: Paulina Pfeiffer, Ellen Lundberg, Philip Johansson Eklund, Anton Svensson, Johnny Truong, Nicole Tran Luu
Åk 4: Rebecca Lindblad, Amer Lukac, Fredrik Persson, Denis Krueziu, Maria Bang
Åk 5: Erik Söderlund, Eddie Phung, Michelle Tran Luu, John Rehn

VT -07
Åk 3: Connie Luu, Melissa Hjort, Anton Juric, Jonny Löhr, Hassan Chahrour
Åk 4: Anton Svensson, Johnny Truong, Nicole Tran Luu, Sabina Mikkelsen, Mikael Leskinen
Åk 5: Matteo Kevric, Michelle Lexros Andersen, Linnéa Wolter, Semir Muric, Kevin Peters, Daniel Persson

VT -08
Åk 3: Linnea Vigelid, André Krätzer, Andreas Kronqvist, Naomi Grygorowicz, Zack Andreasson
Åk 4: Henrik Lam, Sabina Eriksson, Ronja Rudolf, Melissa Hjort, Razmuz Andreasson
Åk 5: Chang Sukkamol, Johnny Truong, Anchalee Srimueang, Nicole Luu, Joseph Abo Hareb

VT -09
Åk 3: Tom Öhrn, Daniella Mitrevska, Matin Khagabari, Elias Abo Hareb, Mindire Fazli
Åk 4/5 (1): Henrik Lam, Ronja Rudolf, Erika Krätzer, Dennis Olofsson, Hassan Charour
Åk 4/5 (2): Melissa Hjort, Linnea Vigelid, Alexander Thorn, Zack Andreasson, Rasmus Öhrn 

VT -10
Åk 3/4 (1): Isabella Almqvist, Daniella Mitrevska, Sebastian Persson, Timothy Börjeståhl Weberg
Åk 3/4 (2): Tilda Kroon, Matin Khagabari, Herman Isaksson, Johan Jönsson
Åk 5: David Almqvist, Zack Andreasson, Agnesa Hasani, Mercedez Nilsson, Andreas Kronqvist   

VT -11
Åk 3/4 (1): Elena Sunnliden, Sebastian Persson, Edvin Hansson, Tilda Kroon, Victor Jonsäter
Åk 3/4 (2): Ismail Demirovic, Stanja Kasumi, Sandy Truong, Arif Ganibegaic, Hanna Christensen, Joakim Jörgensen
Åk 5: Lollea Hansson, Jamie Fast, Emely Adamsen, Tom Öhrn, Matin Khagabari, Elias Abo Hareb

Tomtekampen
HT -04
Åk 3: Emelie Sandberg, Robert Pettersson, Adelina Ahmeti, Fredrik Persson, Tobias Krätzer
Åk 4: John Rehn, Erik Söderlund, Camilla Truong, Linnéa Wolter, Eddie Phung, Gjili Fazli
Åk 5: Fredrika Pettersson, Amanda Rudolf, Becky Lac, Cindy Luu, Almir Krueziu, Armelina Rexha 
 
HT -05
Åk 3: Chang Sukkamol, Cajsa Söder Ringdahl, Maria Schmidtke, Sebastian Emmoth, Kadrija Alimovic
Åk 4: Armando Edling, Emelie Sandberg, Diana Nika, Kenan Skrijelj, Daniel Persson, Sriumerang
Åk 5: Sabina Azijeva, Tobias Svensson, Eddie Phung, John Rehn

HT -06
Åk 3: Anton Juric,  Alexander Mijucic, Michelle Hall, Connie Luu, Victoria Börjestål Weberg, Henrik Lam
Åk 4: Ebba Lundberg, Ellen Lundberg, Chang Sukkamol, Sabina Mikkelsen, Kadrija Alimovic, Anton Svensson
Åk 5: Matteo Kevric, Armando Edling, Michelle Lexros Andersen, Rand Miad Butros, Diana Nika, Denis Krueziu, Katarina Luu

HT -07
Åk 3: Denize Lexros Andersen, Linnea Vigelid, Natalie Luu, Mercedez Nilsson, Andre Krätzer
Åk 4: Christoffer Winberg, Emma Jonsäter, Razmuz Andreasson, Anton Juric
Åk 5: Andre Svensson, Sebastian Emmot, Joseph Abo-Hareb, Anton Svensson

HT -08
Åk 3: Alma Johansson, Jamie Fasth, Alexander Olofsson, Kosove Hasani
Åk 4/5: Ronja Rudolf, Anton Juric, Alexander Staffas, Louise Jahrl, Alexander Mijucic
Åk 4/5: Naomi Grygorowicz, Sabina Eriksson, Rasmus Öhrn, Razmuz Andreasson, Melissa Hjort

HT -09
Åk 3-5/1: Semran Ferati, Alex Ross, Mercedez Nilsson, Natalie Luu, Zack Andreasson, Izabella Almqvist
Åk 3-5/2: Said Souss, Emil Svensson, Tom Öhrn, Loella Hansson, Elias Adamsen
Åk 3-5/3: Jamie Fast, Abdullah Al Hameedi, Elin Henrysson Nielsen, Ismail Denirovic, Jennyfer Persson

HT -10
Åk 3-4/1: Tea Rasmusson, Livi Jahrl, Pontus Kvist, Tim Gustavsson, Sebastian Persson.
Åk 3-4/2: Edvin Hansson, Sandra Carlsson, Mickie Jensen, Felicia Jakobsson
Åk 5: Emely Adamsen, Kosove Hasani, Matin Khagebari, Alexander Olofsson, Mindire Fazli.

Sommar OS
VT -05                                         
Åk 3: Matteo Kevric                        
Åk 4: Tobias Svensson                                
Åk 5: Joakim Aalto                                   

VT -06
Åk 3: Björn Rehn
Åk 4: Michelle Lexros Andersen
Åk 5: Andi Rexha

VT -07
Åk 3: Hassan Chahrour
Åk 4: André Svensson
Åk 5: Amer Lukac

VT -08
Åk 3: André Krätzer
Åk 4: Melissa Hjort och Henrik Lam
Åk 5: Mikael Leskinen

VT -09
Åk 3: Balder Kofod Kristiansen
Åk 4/5: Anton Juric
Åk 4/5: Semran Ferati

VT -10
Åk 5: Alexander Staffas
Åk 3/4: Philip Hall
Åk 3/4: Balder Kofod Kristiansen

VT -11
Åk 5: Said Souss
Åk 3/4: Tina Mo, Emil Svensson
Åk 3/4: Robin Tekautz Ljungberg

Springpinnen
HT -06 (Ute)
Åk 3: Rasmus Öhrn, Michelle Hall
Åk 4: André Svensson, Chang Sukkamol
Åk 5: Kenan Skrijelj, Michelle Lexros Andersen
 
HT -06 (Inne)
Åk 3: Rasmus Öhrn, Dennis Olofsson, Christoffer Winberg, Erika Krätzer
Åk 4: André Svensson, Chang Sukkamol
Åk 5: Matteo Kevric, Anchalee Srimueang

VT -07 (Inne)
Åk 3: Christoffer Winberg, Michelle Hall
Åk 4: André Svensson, Anchalee Srimueang
Åk 5: Amer Lukac, Emelie Sandberg

HT -07
Åk 3: Viktor Lundberg, Louise Jahrl
Åk 4: Christoffer Winberg, Michelle Hall
Åk 5: André Svensson, Elin Hansen

VT -08 (Inne)
Åk 3: Viktor Lundberg, Denize Lexros Andersen
Åk 4: Christoffer Winberg, Dennis Olofsson, Anton Juric, Michelle Hall
Åk 5: André Svensson, Chang Sukkamol

HT -08
Åk 3: Jamie Fast, Elias Abo Hareb
Åk 4: Viktor Lundberg, Natalie Luu
Åk 5: Christoffer Winberg, Michelle Hall, Denize Lexros Andersen

VT -09
Åk 3: Tom Öhrn, Alicia Börjestål Weberg
Åk 4/5 1: Natalie Luu, David Almqvist, Dennis Olofsson
Åk 4/5 2: Michelle Hall, Christoffer Winberg

HT -09
Åk 3: Tilda Kron, Sebastian Persson
Åk 4: Jamie Fast, Philip Hall, Balder Kofod Kristiansen
Åk 5: David Almquist, Viktor Lundberg, Natalie Luu

VT -10
Åk 3/4: Tom Öhrn, Loella Hansson
Åk 4: Jamie Fast, Alexander Olofsson, Balder Kofod Kristiansen
Åk 5: David Almquist, Natalie Luu

HT -10
Åk 3/4: Tilda Kroon, Mustafa Abdulqader
Åk 3/4: Elsa Johansson, Elena Sunnliden, Andree Strand
Åk 5: Jamie Fast, Balder Kofod Kristiansen

VT -11
Åk 3/4: Tilda Kroon, Sebastian Persson
Åk 3/4: Mustafa Abdulqader, Yasmine Abo Hareb, Sandy Troung, Stanija Kasumi
Åk 5: Jamie Fast, Tom Öhrn

Familjen bollhuvud anfaller
HT -06
Åk 3: Dennis Olofsson, Anton Juric, Michelle Hall, Mergim Fazli, Cajsa Söder Ringdahl
Åk 4: André Svensson, Joseph Abo Hareb, Anton Svensson, Paulina Pfeiffer, Ebba Lundberg, Linus Hellgren
Åk 5:Philip Johansson Eklund, Kevin Peters, Daniel Persson, Semir Muric, Katarina Luu

Gruvspelen
VT-07
Åk 3: Christoffer Winberg, Ronja Rudolf
Åk 4-5 grupp 1: Matteo Kervic, Anchalee Srimueang
Åk 4-5 grupp 1: Robert Petersson, Chang Sukkamol

Gruvspelen
VT-08
Åk 3: Denize Lexros Andersen, Andre Krätzer
Åk 4: Christoffer Winberg, Anton Juric, Michelle Hall
Åk 5: André Svensson, Chang Sukkamol

Gruvspelen
VT-09
Åk 3: Alicia Börjestål Weberg, Balder Kofod Kristiansen
Åk 4/5: Natalie Luu, Anton Juric
Åk 4/5: Christoffer Winberg, Denize Lexros Andersen

Gruvspelen
VT-10
Åk 5: Agnesa Hasani, Semran Ferati
Åk 3/4: Daniella Mitrevska, Sebastian Persson
Åk 3/4: Jamie Fast, Balder Kofod Kristiansen

Senaste publiceringsdatum: 2013-02-05
Sök på hela astorp.se
Kontakt