Åstorps kommun
Åstorp - Söderåsstaden
där människor och företag möts och växer

Skolledning

Katrin Olsson

Rektor

 

katrin.olsson@astorp.se

tel. 042-643 56

 

 

 

Anders Holmkvist

Biträdande rektor

 

tel. 042-641 40

anders.holmkvist@astorp.se

Ekonomiassistent

Annica Lundahl Lundqvist

Skoladministratör

 

tel. 042-641 42

annica.lundahl-lundqvist@astorp.se

Studie och Yrkesvägledare

Malin Dahl

Studie- och yrkesvägledare IM, SFI

 

tel. 042-64141

malin.dahl@astorp.se

Stina Elmkvist

Studie- och yrkesvägledare Gruv/Gy/Sär

 

tel. 042-64348

syvvux@astorp.se

 

 

 

KAA samordnare

Jessica Yngvesson

KAA samordnare

 

042-643 52

 

jessica.yngvesson@edu.astorp.se

 

Praktiksamordnare

Anders Adolfsson

Praktiksamordnare

 

tel. 042-641 46

anders.adolfsson@astorp.se


IM personal

Arthur Ledenstrand

Lärare på IM

 

042-643 58

 

arthur.ledenstrand@edu.astorp.se

 

Dina Kamil

Lärare på IM

 

042-643 58

 

dina.kamil@edu.astorp.se

Gunilla Paulsson

Specialpedagog på IM

 

tel. 042-643 58

gunilla.paulsson@edu.astorp.se

Johanna Ekdal

Lärare på IM

 

tel. 042-643 58

johanna.ekdal@edu.astorp.se

 

Jonna Wallström

Elevassistent

 

042-643 58

 

jonna.wallstrom@edu.astorp.se

 

Mats Westling

Lärare på IM


 042-643 58

mats.westling@edu.astorp.se

Pierre Johansson

Elevresurs på IM

 

042-643 58

 

pierre.johansson@edu.astorp.se

Sara Sayed

Studiehandledare

 

042-643 58

sara.sayed@edu.astorp.se

Somaya Sabawy 

Lärare på IM

 

042-643 58

somaya.sabawwy@edu.astorp.se

Tobias Borg

Lärare på IM

 

tel. 042-643 58

tobias.borg@edu.astorp.se

Charlotte Ågren

Lärare på IM


042-643 58

 

charlotte.agren@edu.astorp.se

Yrkesvux

Anita Söderlind

Lärare på yrkesvux

 

0734-254144 

 

anita.soderlind@edu.astorp.se

 

Monica Vikbrant

Lärare på yrkesvux

 

0734-254144

 

monica.vikbrant@edu.astorp.se

 

SFI personal

Marita Svenhugosdotter

Administratör SFI

 

tel. 042-643 53

marita.svenhugosdotter@edu.astorp.se

Ann Stensman

Lärare på SFI

 

tel 042-643 53

ann.stensman@edu.astorp.se

 

Cecilia Thorén Knutsson

Lärare på SFI

 

042-643 53

cecilia.thoren-knutsson@edu.astorp.se

Ebba Björnmosse tjänstledig / vikarie Afet Bakiji

Lärare på SFI

 

tel. 042-643 53

ebba.bjornmosse@edu.astorp.se /afet.bakiji@edu.astorp.se

Nina Jannesson

Lärare på SFI

 

tel. 042-643 53

nina.jannesson@edu.astorp.se

Pernilla Hansson

Lärare på SFI

 

042-643 53

pernilla.hansson@edu.astorp.se


Sebastian Lastre

Elevresurs SFI

 

042-643 53

sebastian.lastre@edu.astorp.se

Ulla Thell

Lärare på SFI

 

042-643 53

ulla.thell@edu.astorp.se

 

Gruv/Gy/Sär personal

Marie Torshed

Admininstratör Gruv/Gy/Sär

 

tel. 042-64350

marie.torshed@edu.astorp.se

 

Annika Bröchner

Lärare på Grundläggande vuxenutbildning

 

 

042-64143

annika.brochner@edu.astorp.se


Christina Strindlund

Lärare på Grundläggande vuxenutbildning

 

042-641 43

christina.strindlund@edu.astorp.se

 

Joakim Lorentzson

Lärare på gymnasial vuxenutbildning

 

tel. 042-643 55

joakim.ek@edu.astorp.se




Esa Rajala

Lärare på Grundläggande vuxenutbildning och Särskild undervisning


042-641 43

 

esa.rajala@edu.astorp.se

Linda Valarezo Falk

Lärare på Grundläggande vuxenutbildning

 

tel. 042-641 43

linda.valarezofalk@edu.astorp.se

Marie-Louise Albertsson-Juhlin

Lärare Grundläggande och gymnasial vuxenutbildning

 

tel. 042-641 43

marie-louise.albertsson@skola.astorp.se

 


Pouraj Samimi

Lärare på IM/Gymnasial vuxenutbildning

 

pouraj.samimi@futurum.bjuv.se 

Tord Karlsson

Lärare på Gruv/Gy

 

tel. 042-641 43

tord.karlsson@edu.astorp.se

 



Cafeteria/Lokalvård/Vaktmästare/Bibliotek

Fariba Amiri

Måltidsbiträde

 

042-643 54

fariba.amiri@edu.astorp.se

Ingegärd Persson

Måltidsbiträde

 

042-643 54

ingegard.persson@edu.astorp.se

Lena Svensson

Måltidsbiträde/Lokalvård

 

tel. 042-643 54

lena.svensson@edu.astorp.se

Bahtir Haxha

Vaktmästare

0734-175283

 

bahtir.haxha@edu.astorp.se


Neli Lupu

Skolbiblioteksassistent

 

 

neli.lupu@edu.astorp.se

 

Receptionen

Kalle Vreman

Receptionen

 

042-643 58

 

karl.vreman@astorp.se

 

Samir Hateni

Receptionen

 

tel nr 042-643 58

samir.hateni@edu.astorp.se



IT/Systemansvarig

Paul Linderos​

It och Systemansvarig

 

tel nr 0734-254134

paul.linderos@edu.astorp.se


Senaste publiceringsdatum: 2019-10-09
Sök på hela astorp.se
Kontakt

Vuxenutbildningscentrum

042-64358

072-1529945

receptionvux@astorp.se

 

JiTegatan 1 (kartalänk till annan webbplats)
265 38 Åstorp


www.astorp.se/vuxlänk till annan webbplats

 

Vuxenutbildningscentrum på Facebook

Katrin Olsson

Rektor

042-643 56

katrin.olsson@astorp.se


Anders Holmkvist

Biträdande rektor

042-64140

anders.holmkvist@astorp.se


Administration IM

Karl Vreman

042-643 58

karl.vreman@astorp.se


Administration Gruv/Gy/Sär

Marie Torshed

042-643 50

marie.torshed@astorp.se


Administration SFI

Marita Svenhugosdotter

042-643 53

marita.svenhugosdotter@edu.astorp.se


Administration ekonomi

Annica Lundahl Lundqvist

042-641 42

annica.lundahllundqvist@astorp.se


SYV KOMVUX

syvvux@astorp.se


SYV IM & SFI

042-64141

syvim@astorp.se


KAA

042-64352

jessica.yngvesson@edu.astorp.se